Milena Suszyńska

 

  • DATA URODZENIA: 08.01.1986
  • WYKSZTAŁCENIE: Akademia Teatralna w Warszawie
  • Wzrost: 173 cm
  • Włosy: długie blond
  • Oczy: niebieskie
  • Języki: angielski (biegle), niemiecki (dobrze)
  • Prawo jazdy kat.B

Umiejętności:

Taniec, jazda na rowerze, pływanie

Biogram

Ukończyła warszawską Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza.

Współpracowała z Teatrem Wytwórnia, Teatrem La M.ort, a także z Narodowym Centrum Kultury w Warszawie, Teatrem Polskiego Radia i Teatrem Telewizji Polskiej.

Od 2011 roku związana z Teatrem Narodowym w Warszawie.

W 2016 roku wyróżniona nagrodą za najlepszą rolę kobiecą w przedstawieniu Teatru Telewizji, za rolę Justysi w „Mężu i żonie” Aleksandra Fredry w reżyserii Jana Englerta na 16. Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej Dwa Teatry w Sopocie.

Aktualnie występuje m.in. w spektaklach „Pożegnanie” w reżyserii Agnieszki Glińskiej, „W mrocznym mrocznym domu” w reżyserii Grażyny Kani, „Tartuffe albo Szalbierz” w reżyserii Jacques Lassalle czy „Madame de Sade” Macieja Prusa w Teatrze Narodowym, a także gościnnie w przedstawieniu „Dobry Wojak Szwejk idzie na wojnę” w reżyserii Andrzeja Domalika w Och Teatrze.

Zagrała m.in. w serialach „Przyjaciółki”, „Czas honoru”, „Ojciec Mateusz”, „Sama słodycz”, „Bodo”.

Na dużym ekranie wystąpiła w filmie Łukasza Palkowskiego „Bogowie”, który w 2014 roku dostał Grand Prix na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, „Warsaw by night” w reżyserii Natalii Korynckiej-Gruz oraz komedii „Dzień dobry, kocham Cię” Ryszarda Zatorskiego.

Aktualnie możemy śledzić losy bohaterek, w które wciela się w serialach „O mnie się nie martw” (TVP), „Barwy szczęścia” (TVP) i „Druga szansa” (TVN).

Filmografia

Film Polski więcej

Filmweb więcej

fot. Bartłomiej Ramza https://ramza.work/